Thursday, September 25, 2008

Profile mobilne i przekierowanie folderów + SP3

Koniec października to zawsze czas największych robót w pracy. Po przygotowaniu nowych obrazów XP już z SP3 zaczęły się testy. Po około jednym dniu dowiedziałem się, że po załadowaniu profilu mobilnego i polisy z przekierowaniem moich dokumentów, polisa nie działa jak powinna.

Podczas tworzenia profilu mobilnego wyrzuciłem w diabli zbędne katalogi z serwera (takie jak moje dokumenty, nethood, etc). Jak się potem okazało w SP3 została poprawiona biblioteka fdeploy.dll, która jest odpowiedzialna za przekierowanie folderów.

Jeśli ktoś ogołocił profil mobilny lub restrykcyjny do minimum to od SP3 w logach można zobaczyć błąd o id:107, treść: przekierowanie folderu ...... z powodu błędnej nazwy.

Po wykopaniu informacji na temat tego błędu trochę zbladłem. Przekierowanie folderów jest u mnie rzeczą, która nie może nie działać:( Tak więc perspektywa naprawy 300 stanowisk nie była zbyt miła :(

Po 10 minutach udało się, znaleźć dwa rozwiązani tego problemu:

 • kopiujemy %system32%\fdeploy.dll z systemu z SP2 do systemów z SP3 --> wyjscie może proste (zawsze da się jakoś via GPO skryptem), jednak nie poto instaluje na produkcji SP3 by potem przekopiowywać pliki z SP2:(

 • Pohamować się przy czyszczeniu profili mobilnych i restrykcyjnych -->Jeśli wrzucasz jakiś profil  na serwer to nie wyrzucaj z niego pustych katalogów, które mają być przekierowane ( Moje dokumenty, Pulpit, etc).


Win XP z SP3 nie przekierowuje folderu jeśli nie ma go w szkielecie profilu. Po prostu stwierdza, że np. folder  Moje dokumenty nie istniał w profilu to go nie przekieruje.  Ciekawy jestem dlaczego zostało to tak poprawione? Przecież i tak po przekierowaniu folderu pusty folder, który był pobrany z serwera jest podmieniany na przekierowanie.

2 comments:

 1. Witam, mam podobny problem do opisanego wyżej przez Pana. A dokładn ie sprawa wygląda tak: Domena SERWER 2003 klienci WIN XP. Przekierowanie folderów "moje dokumenty", "Pulpit" oraz zdefiniowane profile mobilne. Niestety przy definiowaniu udziałów na które są przekierowywane foldery oraz profille, myśląc, że działać to będzie szybciej udział zdefiniowałem w sposób \\Adres_IP\Nazwa_udziału zamiast \\nazwa_hosta\Nazwa_Udziału. W ostatnim czasie musiałem zmienić adres IP kontrolera domeny. I tu zaczęły się problemy. Chodzi o to, że menedżer synchronizacji jak zaklęty chce się synchronizować z adresem \\stary_IP\nazwa_udziału. Teraz widzę, że trzeba było udziały podefiniować wg nazw, ale to już musztarda po obiedzie. Wdzięczny byłbym za dodatkowe informacje jak Pan sobie poradził z problemem, ewentualnie gdzie można znaleźć informacje o błędzie o których Pan wspomina.

  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 2. Czy:
  - nowe polisy dot. przekierowania folderów zostały odświeżone na stacjach?
  - próbował Pan usunąć profil mobilny lub jego resztki z stanowiska lokalnego i ponownie się zalogować, tak by końcówka spróbowała pobrać od nowa profil a nie tylko go modyfikować?

  ReplyDelete