Wednesday, October 14, 2009

Software Distribution is currently paused:(

Ostatnimi czasy byłem zmuszony wrzucić kilka pakietów, które napsuły mi sporo krwi przez swoje przełączniki do cichej instalacji oraz domyślne opcje instalatora.

Po przetestowaniu paczek na wirtualce przyszła kolej na produkcje.  Kilka kliknięć i poszło. Patrzę w Advertisement Status, wszystkie stacje ładnie pobrały ogłoszenie o poprawkach jednak większość nie zaraportowało o tym, że rozpoczęły proces instalacji. Przeglądając logi znalazłem wpisy, który rozpoczynał się od słów:

Software Distribution is currently paused

Myślę sobie “Hmm, zapominałem o restarcie?”. Psshutdown i czekamy, czekamy, czekamy i dalej to samo wszystko pobrane ale nie uruchomione. Bracia Google i Bing powiedzieli, że prawdopodobnie nie zakończył się popranie jakiś TS. Na Social MS ktoś napisał, że jeśli klient SCCM nie dostanie sygnału od TS przez 24h to sam odblokuje sobie blokadę instalacji softu. Trochę to dziwne bo ostania sekwencyjna instalacja poszła całkiem ładnie.

Po 24h:

Software Distribution is currently paused


Hmm, powoli zaczyna się robić nerwowo. PSexplorer nie pokazuje żadnego podejrzanego procesu, restart nie pomógł, ponowne uruchomienie niektórych usług też nie pomogło. Po 30 minutach przez pomyłkę, zamiast zrestartować usługę klienta SCCM, uruchomiłem usługę Task Sequence Managera. TSM jak to zwykle wstał i potem się zatrzymał, odchodzę już zdenerwowany od komputera i nagle coś miga na ekranie(:

Instalacja nowej aplikacji rozpocznie się za 4,3,2,1 :)

4 comments:

 1. widzę, że wdrożenie SCCMa poszło sprawnie :) i bardzo dobrze :) pewnie kiedyś u mnie też się uda ;)
  .
  .
  .
  .
  na czystych systemach ;)

  ReplyDelete
 2. Jak na razie jest ok, ale cały czas coś nowego sobie dokładam. W przyszłe wakacje migracja na w7 i mam nadzieję, że wtedy już wszystkie problemy będę mógł diagnozować w krótszym czasie:)

  ReplyDelete
 3. ja nie mam jak diagnozować na starych systemach... jest na ich 22 giga softu i jakieś łatki i hacki po poprzednich 3 adminach ;) dopiero przesiadka w lutym na W7 może coś poradzi ;)

  ReplyDelete
 4. U nas co roku trafiają się jakieś uaktualnienia do nowszych wersji więc co roku czyszczenie stacji i dystrybucja. Na te wakacje została 7 i może będzie na dłuższy okres czasu spokój.

  ReplyDelete