Wednesday, November 11, 2009

Vmware Workstation 7 i Windows 7

Kilka dni temu skusiłem się na zakup uaktualnienia VMware workstation z 6.5 do 7. Na stronie vmware jest opis nowych dodatków, które zostały zaimplementowane w Workstation 7. Mnie najbardziej interesowało wsparcie dla Windows 7 jako systemu hosta i gościa.

Sama aktualizacja przeszła dość szybko. Niestety co pewien czas przytrafiały mi się różne problemy z siecią, które często ignorowałem. Pewnego dnia okazało się, że połączenie się do nowej sieci czy zestawienie VPN na systemie hosta potrafiło całkowicie zawiesić system.  Po kilku godzinach wpadłem na pomysł by powyłączać mechanizmy mostka, które dorzuca VMware do połączeń sieciowych. Jak się okazało wyłączenie tej funkcji spowodowało usunięcie problemu z zawieszającym sie systemem jednak uniemożliwiło wykorzystanie mostkowanego połączenia w maszynach wirtualnych.  Niestety mam kilka maszyn, które po prostu muszą być podpięte bezpośrednio do tej samej siec co host.

W niedzielny wieczór (hmm w sumie to już była 4 nad ranem) okazało się, że po instalacji VMware i restarcie systemu należy się zalogować na konto administratora i poczekać, aż workstation7 doinstaluje niezbędne komponenty.  Jeśli pominiemy ten krok to może się okazać, że co pewien czas mogą się pojawiać dziwne problemy z maszynami wirtualnymi.

PS

Aktualnie przymieszam się napisać coś więcej o tym problemie na community VMware by utwierdzić się w przekonaniu, że faktycznie problem wygenerowałem sobie sam wykorzystując do instalacji zwykłe konto i UAC:(

5 comments:

 1. A jakie koszta Aktualizacji / zakupu ?

  ReplyDelete
 2. Aktualizacja to jakieś 89€ czyli coś koło 379zł zakup nowego to chyba 140€.

  ReplyDelete
 3. Witam.

  Mam problem z VMware i windows 7. Otóż tuż po instalacji WMware sieć w wirtualnej maszynie działa normalnie. Po restarcie komputera, żadnej wirtualnej maszynie nie daje już się uzyskać połączenia z internetem.
  Nie wiem jak mam rozwiązać ten problem i gdzie szukać pomocy.

  Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 4. Spróbuj sobie po instalacji vmware 7 odpalic go na kompie administratora. Wejść w Vmware->Edit->Virtual Network Editor [ podaj hasło lub kliknij ok jak wyskoczy UAC. W nowym oknie wybierz opcję Restore Defaults. Po odzyskaniu ustawień domyślnych uruchom komputer i problem powinien zniknąć.

  ReplyDelete
 5. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Chwilę po tym jak w komentarzu zadałem pytanie to znalazłem rozwiązanie. Właśnie w Virtual Network Editor. Zrobiłem jednak trochę inaczej. Interfejs VMnet0 jest domyślnie utawiony na Bridged i badzo dobrze. Wygląda jednak na to, że przynajmniej na moim komputerze szwankuje automatyczne wybieranie połączenia do zmostkowania. Zmieniłem ustawienia dla automatycznego wybierania połączenia do zmostkowania. W Automatic Settings pozostawiłem tylko fizyczne sieciowe interfejsy komputera. Odznaczyłem połączenia takie jak Bluetooth oraz Hamachi i od tej pory jest OK. Następnym razem spróbuję Twojego sposobu.

  Pozdrawiam serdecznie.

  ReplyDelete